|
Mi is ez a
rendezvény? A Múzeumok Éjszakája egy külföldi mintán alapuló magyarországi
kulturális rendezvény, amit először 2002-ben rendeztek meg. 2003 óta az
eseményt jellemzően Szent Iván éjjeléhez legközelebb eső szombati napon
tartják. A programsorozat sikere mentén jött létre a Múzeumok Őszi Éjszakája,
ami az őszi időszakban tartogat magában érdekes programokat és Szent Márton
napjához viszonyítva rendezik meg minden évben.

A Múzeumok
Éjszakája keretei között az ország egész területén, szinte az összes múzeum
készül programokkal ilyenkor. A színes programok új élményeket tartogatnak a
gyermekeknek és a felnőtteknek egyaránt. Egy éjszakára megelevenedik a
történelem, gasztronómiai különlegességeket kóstolhatnak a látogatók és
interaktív „feladatokon” vehetnek részt a gyerekek.
Hagyományőrzőink
is csatlakoztak a Múzeumok Éjszakája programjai közé. 2026-ban a tököli Helytörténeti
Gyűjtemény és Czene Sándor Katonai Gyűjtemény eseményén mutatták be a magyar
huszár több száz éves történelmét.

vitezirend.com |