VITÉZI REND

HÍREK
ÁLLOMÁNYTÁBLA
MÉDIA
A VITÉZI REND
 • Eszmeiség
 • Mérlegek
 • Alapadatok
 • Történet
 • Törvények
 • Vitézi nagyjelvény
 • Vitézi oklevél
 • Vitézi telek
 • Vitézi cím használata
 • Kitüntetések
 • Jogi nyilatkozat
 • Tagfelvétel
 • Örömhír
EGYESÜLÉS
 • Felhívás
 • Egyesülési dokumentumok
HORTHY MIKLÓS
 • A Horthy család
 • Gondolatok Horthy Miklósról
KATASZTRÓFAVÉDELEM
KARITATÍV CSOPORT
HADISÍR GONDOZÁSA
HAGYOMÁNYŐRZŐ CSOPORT
SZOBORÁLLÍTÁS
 • Támogatás
 • Eddigi támogatók
 • Cikkek
 • Spende
 • Donation
TISZTSÉGVISELŐINK
 • Magyarország
 • Felvidék
 • Délvidék
 • Erdély
 • Kárpátalja
 • Egyesült Államok
 • Egyesült Királyság
 • Kanada
 • Németország
 • Skandinávia, Benelux Államok
GALÉRIA
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • Archív képek
 • Képeslapok
 • Október 23.
 • Vitézavatás
ÉVES TERV
 • Bandérium
 • Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
 • Csongrád
 • Erdély
 • Hajdú Bihar
 • Jász-Nagykun Szolnok
 • Pest
VITÉZEK
 • Akikre büszkék vagyunk
 • Hadak útjára léptek
 • Híres vitézek
 • Vitézek névsora 1921-1945
SEGÍTSÜK EGYMÁST
EGYÉB
 • Ajándéktárgyak
 • Levelek
 • Média
 • Versek, nóták
 • Vitézek Lapja
 • Vitézi Híradó, Hírmondó
HADAK ÚTJÁRA LÉPTEK
 • 2015
 • 2016
 • 2017
KAPCSOLAT


 TÁBORILELKÉSZ HÍREI

 ESEMÉNYNAPTÁR
<<  2017. november  >>
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 KERESÉS
 

 HÍRLEVÉL


Rajzkiállítás a Petőfiben  

"A történelem rálátást kínál a dolgokra. Megértést. Az utánunk jövő nemzedékek sokkal világosabban láthatják a mi korunkat. Persze, csak ha akarják. Visszatekintve érthetőbbé válnak még az olyan dolgok is, hogy mitől tartott két hétig, két hónapig, két évig vagy akár kétszáz évig egy háború. Az utódaink már világosabban fogják látni, hogy a döntéseink közül melyik volt a helyes, és melyik a helytelen. Amikor tombol a harc, akkor még a legjobb emberek sem mindig tudják, mi a jó és mi a rossz.” 
(Kate Mosse)


„Soha többé háborút” címmel rajzpályázatot hirdetett 2015 decemberében a Kisbéri Perczel Mór Honvéd Hagyományőrző Egyesület és a Vitézi Rend Komárom-Esztergom Megyei Szervezet Kisbéri Csoportja. A rajzpályázaton kárpátaljai, erdélyi és kisbéri általános iskolás gyerekek vettek részt. 2016. február 16-án 11 óra 30 perckor Kisbéren a Petőfi Sándor Általános Iskola aulájában megnyílt a kiállítás a beérkezett rajzokból, és megtörtént az eredményhirdetés.


Szeretnék köszönetet mondani Varga Melindának, az iskola igazgató asszonyának és valamennyi közreműködő pedagógusnak, hogy kérésemre a kiállítás lebonyolításában részt vettek. Hálásan köszönöm a gyerekeknek, hogy legjobb tudásuk szerint rajzolták meg azt a belső lelkivilágukat, amely kifejezi mit jelent számukra a háború és a béke fogalma. A szakmai zsűri elbírálása alapján iskolánként 3-3 emlékkönyvet és minden résztvevőnek egy-egy emléklapot adtunk át (a határon túli iskolák postán kapják meg).


Iskolánként a három kiemelkedő rajzot készítő tanulók névsora:

Erdélyből: Simó Krisztina, Piron Róbert és Fülöp Renáta.

Kárpátaljáról: Győrfi Attila, Kumi Milán és Ljások Ljubomir.

Kisbér: Vanya Viktória, Hencz Olivér és a 4/B osztály közös munkája.

v. Békási Imre központi székkapitány
Kisbér


 
© 1992-2013. Vitézi Rend