VITÉZI REND

HÍREK
ÁLLOMÁNYTÁBLA
MÉDIA
A VITÉZI REND
 • Eszmeiség
 • Mérlegek
 • Alapadatok
 • Történet
 • Törvények
 • Vitézi nagyjelvény
 • Vitézi oklevél
 • Vitézi telek
 • Vitézi cím használata
 • Kitüntetések
 • Jogi nyilatkozat
 • Tagfelvétel
 • Örömhír
EGYESÜLÉS
 • Felhívás
 • Egyesülési dokumentumok
HORTHY MIKLÓS
 • A Horthy család
 • Gondolatok Horthy Miklósról
KATASZTRÓFAVÉDELEM
KARITATÍV CSOPORT
HADISÍR GONDOZÁSA
HAGYOMÁNYŐRZŐ CSOPORT
SZOBORÁLLÍTÁS
 • Támogatás
 • Eddigi támogatók
 • Cikkek
 • Spende
 • Donation
TISZTSÉGVISELŐINK
 • Magyarország
 • Felvidék
 • Délvidék
 • Erdély
 • Kárpátalja
 • Egyesült Államok
 • Egyesült Királyság
 • Kanada
 • Németország
 • Skandinávia, Benelux Államok
GALÉRIA
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • Archív képek
 • Képeslapok
 • Október 23.
 • Vitézavatás
ÉVES TERV
 • Bandérium
 • Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
 • Csongrád
 • Erdély
 • Hajdú Bihar
 • Jász-Nagykun Szolnok
 • Pest
VITÉZEK
 • Akikre büszkék vagyunk
 • Hadak útjára léptek
 • Híres vitézek
 • Vitézek névsora 1921-1945
SEGÍTSÜK EGYMÁST
EGYÉB
 • Ajándéktárgyak
 • Levelek
 • Média
 • Versek, nóták
 • Vitézek Lapja
 • Vitézi Híradó, Hírmondó
HADAK ÚTJÁRA LÉPTEK
 • 2015
 • 2016
 • 2017
KAPCSOLAT


 TÁBORILELKÉSZ HÍREI

 ESEMÉNYNAPTÁR
<<  2017. november  >>
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 KERESÉS
 

 HÍRLEVÉL


Kárpát-Vértes Keresztény Gyermektábor  

A Vaskapu Hagyományőrző Egyesület kárpátaljai gyermekek részére 8 napos táborozást szervezett, amelyre 07.11-től 07.18-ig Csákváron került sor. A 20 fő gyermek és 3 fő pedagógus a Nagyszőlősi  járásból Szőlősgyuláról érkeztek.
Egyesületünk sokrétű és tartalmas programokkal igyekezett a gyermekekkel feledtetni az otthoni gondokat. A tábor fővédnöke Tessely Zoltán országgyűlési képviselő úr volt. Vitéz Molnár Gazsó János  a Vitézi Rend főkapitánya és vitéz Szatmáry László budapesti törzskapitány kíséretében Parlament látogatáson vehettek részt.

Illés Szabolcs Csákvár város polgármesterének köszöntője után vendégeinkkel istentiszteleten vettünk részt. Ezenkívül dunai hajókirándulás, barlangászat, Budapest és Székesfehérvár nevezetességeinek a megtekintése, hegyi túrázás, többszöri fürdőzés a Velencei-tóban, Csákvár és környékének építészeti, néprajzi, természeti értékeinek megismerése (Geszner-ház, Vértes Múzeum, Vaskapu-völgy, Puskaporos Torony, korongozás, Esterházy Kastély stb.), pusztabuszozás, lovaglás, motorozás, valamint rendészeti nap keretében a Bicskei Rendőrkapitányság és Tűzoltóság megtekintése is szerepelt a programban.


Látogatást tettek baracskai testvéregyesületünknél, ahol az íjászat és kardvívás alapjait sajátíthatták el. A táborzárást megtisztelte jelenlétével Tessely Zoltán országgyűlési képviselő úr, Molnár Krisztián úr, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, dr. Balázs Sándor rendőralezredes, rendőrségi főtanácsos, a Bicskei Rendőrkapitányság vezetője is. Ezenkívül részt vettek még nagyszámú támogatóink, akik nélkül ez a tábor nem jöhetett volna létre. A záró műsorban művészek valamint a résztvevő gyermekek szereplésével igazán jó hangulatban telt a búcsúzás. A gyermekeket élményekkel és ajándékokkal gazdagabban adtuk át szüleiknek. A tábor szervezésében és lebonyolításában tevékenyen részt vettek: v. Györök Béla, v.Czeilinger Tamás , v. Oszoli Olivér, v. Versegi-Herczeg Balázs urak. (Támogatóink névsora megtalálható egyesületünk honlapján.)
v. Pintér András, hadnagy Vaskapu Hagyományőrző Egyesület elnöke


 
© 1992-2013. Vitézi Rend