VITÉZI REND

HÍREK
ÁLLOMÁNYTÁBLA
MÉDIA
A VITÉZI REND
 • Eszmeiség
 • Mérlegek
 • Alapadatok
 • Történet
 • Törvények
 • Vitézi nagyjelvény
 • Vitézi oklevél
 • Vitézi telek
 • Vitézi cím használata
 • Kitüntetések
 • Jogi nyilatkozat
 • Tagfelvétel
 • Örömhír
EGYESÜLÉS
 • Felhívás
 • Egyesülési dokumentumok
HORTHY MIKLÓS
 • A Horthy család
 • Gondolatok Horthy Miklósról
KATONAI RENDVÉDELMI TAGOZAT
KATASZTRÓFAVÉDELEM
KARITATÍV CSOPORT
HADISÍR GONDOZÁSA
HAGYOMÁNYŐRZŐ CSOPORT
SZOBORÁLLÍTÁS
 • Támogatás
 • Eddigi támogatók
 • Cikkek
 • Spende
 • Donation
TISZTSÉGVISELŐINK
 • Magyarország
 • Felvidék
 • Délvidék
 • Erdély
 • Kárpátalja
 • Egyesült Államok
 • Egyesült Királyság
 • Kanada
 • Németország
 • Skandinávia, Benelux Államok
GALÉRIA
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • Archív képek
 • Képeslapok
 • Október 23.
 • Vitézavatás
ÉVES TERV
 • Bandérium
 • Borsod-Abaúj-Zemplén Megye
 • Csongrád
 • Erdély
 • Hajdú Bihar
 • Jász-Nagykun Szolnok
 • Pest
VITÉZEK
 • Akikre büszkék vagyunk
 • Hadak útjára léptek
 • Híres vitézek
 • Vitézek névsora 1921-1945
SEGÍTSÜK EGYMÁST
EGYÉB
 • Ajándéktárgyak
 • Levelek
 • Média
 • Versek, nóták
 • Vitézek Lapja
 • Vitézi Híradó, Hírmondó
HADAK ÚTJÁRA LÉPTEK
 • 2015
 • 2016
 • 2017
KAPCSOLAT


 TÁBORILELKÉSZ HÍREI

 ESEMÉNYNAPTÁR
<<  2018. február  >>
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

 KERESÉS
 

 HÍRLEVÉL


A hősökre emlékeztünk  

Országszerte és határainkon túl számos megemlékezést rendeztek az elmúlt napokban a magyar hősök emlékünnepe alkalmából, az elesett hősök tiszteletére. Az alábbiakban csak néhányat rövid beszámolót közlünk.

 


Vitéz Molnár –Gazsó János, a Vitézi Rend főkapitánya– Magyarország honvédelmi miniszterének meghívására– a központi ünnepségen vett részt, s helyezte el az emlékezés koszorúját.

 

 

Május 28-án délelőtt Balassagyarmaton a Katonatemetőben volt a Hősök napi megemlékezés sorozat első állomása,  majd délután az I. világháborús emlékműnél folytatódott.

 

Ezt követően vitéz Bakos Gyula tartott előadást az I. világháborúban az Osztrák-Magyar monarchia által használt felszerelési tárgyakról és harcmodorról.

 


A háromszéki vitézeink megemlékezése.


 

2017. május utolsó 28-án, Monoron is megemlékeztek a Magyarországért életüket áldozó hősi halottakról.

A korábbiaktól eltérően ezen alkalom rendezői a Monor-Nagytemplomi Református-, valamint a Monori Római Katolikus Egyházközségek voltak. A megemlékezés ezáltal a Szentmise, illetve az Istentisztelet folytatásaként történt meg a templomok szomszédságaiban található I. és II. Világháborús Emlékműveknél. Az ünnepi műsor megszervezését és lebonyolítását vitéz Szőnyi Attila, mint a rendező református egyházközség presbitere vállalta.

A felekezeti alkalmak befejeztével a katolikus és református gyülekezetek, valamint a meghívott vendégek együtt vonultak az I. Világháborús Emlékműhöz. Itt a Himnusz eléneklése után Paszternák Tamás római katolikus plébános az Ige szavaival köszöntötte a 200 fős hallgatóságot, majd vitéz Hajdú Márton szavalta vitéz Somogyvári Gyula, "A boldog szunnyadókhoz" című versét. Ezután Mátyás Botond hadnagy, a Magyar Honvédség illetékes tisztje mondta el ünnepi emlékező beszédét.

A koszorúzást követően a megemlékezők a Vitézi Rend Pest Megyei, valamint Nógrád Megyei Törzskapitányságainak zászlóvivő, illetve egyenruhás tagjait követve vonultak át a II. Világháborús emlékműhöz. Itt Bürgés Tamás fogadta az érdeklődőket Füredi Imre: "Ha vissza nem jövök" című versével, majd vitéz Szőnyi Attila beszédében hívott fel mindenkit az emlékezés felelősségére. A koszorúzás végeztével, a Szózat éneklése után Schaller Tamás református lelkipásztor áldáskívánásával zárult a megemlékezés.

Az emlékezők nagy létszáma mellett külön öröm volt, hogy a meghívott vendégek között köszönthettük nemcsak Monor város vezetőjét, számos önkormányzati képviselőjét, illetve társadalmi szervezeteinek tagjait, hanem többek közt Pogácsás Tibort, a Belügyminisztérium államtitkárát, Zahorecz Sándor alezredest, a Monori Rendőrkapitányság vezetőjét, valamint Tóth László alezredest, a Katasztrófavédelem kistérségi előadóját is.

A Vitézi Rend szerepvállalása nem csak a megjelenésre korlátozódott. Az aktív közreműködés a résztvevő szerveztetek közül magasan kiemelte a Rendet! A Nógrád Megyei Törzskapitányság, illetve a balassagyarmati "Tizenhatos Honvéd Katonai Hagyományőrző Csoport" korhű egyenruhás tagjai azon túl, hogy díszőrséget adtak az emlékműveknél a beszédek alatt, alaki elemekkel tarkítva helyezték el az emlékezők koszorúit. Hiszem, hogy a Rend szerepvállalása emelte a rendezvény színvonalát. A megemlékezés résztvevőinek visszajelzései alapján egyértelműen pozitív fogadtatása volt mind a díszőrségnek, mind a koszorúk elhelyezésének.

 

 

Hatvanban minden évben megemlékeznek a harcokban elesett bátrakról május végén. Vasárnap délelőtt az Őrszem szobornál gyűltek össze, hogy leróják tiszteletüket.

 

 

Média és Kapcsolattartás
Vitézi Rend

 


 
© 1992-2013. Vitézi Rend